Brýlové čočky

V našich prodejnách nabízíme brýlové čočky nejvyšší kvality od ověřených výrobců. Na požádání Vám rádi nabídneme čočky i od jiným firem.


3D měření čoček

Pokud si u nás vyberete kvalitní brýlové čočky (např. multifokální nebo kancelářské), naměříme Vám všechny klíčové údaje potřebné k perfektnímu zábrusu v 3D videocentračním přístroji Rodenstock ImpressionIST®. Na přístroji jsou 2 pohyblivé kamery, které pořídí snímky vašeho obličeje z různých úhlů v kombinaci s konkrétními obrubami. Snímky s přesnými parametry budou následně počítačově vyhodnoceny a umožní optimální zábrus čoček do vybrané brýlové obruby. Výsledkem bude vysoká kvalita vidění a dokonalá estetika.

Přístroj Rodenstock ImpressionIST® – Oční optika INTEROPTIC

Jak probíhá měření na přístroji Rodenstock ImpressionIST®?


Konstrukce (design) brýlových čoček

Jednoohniskové - brýlové čočky na 1 vzdálenost

Jednoohniskové dioptrické čočky jsou určeny pro korekci zraku při pohledu do dálky nebo do blízka. Mají o ně zájem hlavně klienti do 40 let věku s oční vadou jako je krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismum. Tyto brýlové čočky zajistí ostrý obraz jen na jednu vzdálenost, např. na tabuli ve škole nebo na čtení, šití, atd.

Speciální relaxační čočky jsou určeny pro osoby 18-45 let, které tráví hodně času čtením dokumentů nebo prací na tabletu a jejichž zrak je vystaven zvýšenému akomodačnímu úsilí. Jedná se o čočky, které mají ve spodní části malý dioptrický přídavek a zajistí vizuální komfort do blízka. Také předejdou únavě a pálení očí, hlavně navečer po celodenní zátěži v práci.

Víceohniskové - brýlové čočky 3 v 1 na více vzdáleností

Jedná se o multifokální čočky, které jsou nazývané také progresivní. Jsou to ideální brýlové čočky pro osoby ve věku 45+ a pomáhají v korekci presbyopie (vetchozrakosti), která se projevuje neostrým viděním do blízka. Konstrukce progresívní čočky je vytvořena tak, že ji můžete používat na všechny vzdálenosti - do dálky, na střední vzdálenost a do blízka. Máme vyzkoušeno, že Klienti, kteří se rozhodli pro multifokální čočky, už by nikdy neměnili a nevraceli by se ke střídání brýlí na dálku a do blízka.


Interiérové (kancelářské) čočky

Mají velmi podobnou konstrukci jako čočky progresívní, avšak jsou určeny především pro práci v místnosti. Jsou ideální pro úředníky, učitele, zubní techniky, pro rukodělné práce, právníky, recepční apod. Zajišťují komfortní vidění např. na kolegy v místnosti, na počítač a na dokumenty na stole. Uleví přetíženým očím, napjatému krku a ramenům.


Povrchová úprava brýlových čoček

Povrchové úpravy zajišťují komfortnější vidění a chrání čočky před mechanickým poškozením. Nanesené vrstvy usnadňují údržbu čoček a prodlužují jejich životnost.

Nejběžnější povrchová úprava je:

  • antireflexní - zamezuje nepříjemným odleskům na povrchu
  • antistatická – zabraňuje usazování prachových částic na čočce
  • oleofobní – umožňuje snadnější čištění, např. otisků prstů
  • hydrofobní – odpuzuje vodu, při dešti kapičky rychleji stékají

Vrstvy lze nanést na různé typy materiálů a designů čoček.


Sluneční úpravy brýlových čoček

V podstatě jakákoliv čočka může mít zabudovanou ochranu proti slunečním paprskům.

Samozabarvovací čočky Transitions® jsou v místnosti čiré a venku se zbarvují podle intenzity slunečního záření. Zajišťují příjemný vizuální komfort a 100% ochranu proti UVA a UVB záření. Jsou ideálním řešením hlavně pro osoby, které potřebují nosit v létě sluneční dioptrické brýle. Jsou dlouhodobě dostupné v hnědé, šedé a zelené barvě, nově si můžete vybrat ze čtyřech barev: smaragdové, safírové, fialové a jantarové.


Polarizační samozabarvovací čočky NuPolar

Jsou speciální čočky, které odfiltrují nepříjemné horizontální odlesky. Zajišťují ostré vidění a ochranu očí před nepříjemným oslněním např. od vodní hladiny, mokré vozovky, na horách. Nejsvětlejší stadium zabarvení je 60% - nejtmavší stadium zabarvení je 91%. Vyrábí se ve čtyřech barevných provedeních: světle šedá, tmavě šedá, hnědá, zelená G15®.


Polarizační samozabarvovací čočky Drivewear

Byly vyvinuty pro řidiče. Automaticky mění barvu i zatmavení v závislosti na světelných podmínkách. Fungují i za čelním sklem tak, aby poskytly maximální komfort i ochranu Vašeho zraku za jízdy. Nejsou vhodné pro řízení v noci. Nejsvětlejší stadium zabarvení je světlý žlutozelený odstín – nejtmavší stadium zabarvení je tmavě hnědý odstín.


Zabarvené brýlové čočky

Jsou nejen módním doplňkem, ale jsou nápomocné v různých profesích a sportech. Můžou mít i léčebnou a terapeutickou funkci při některých zdravotních potížích. Správně zvolená barva čočky dokáže zvýraznit určitou barvu nebo jemně zvýšit kontrast pro příjemnější vidění. Barevné čočky s plnou UVA a UVB ochranou jsou dostupné i ve Vaši dioptrické korekci. V nabídce máme širokou paletu barev a odstínů.

Paleta barev a odstínů čoček firmy Rodenstock