Služby

Nabízíme komplexní odborné služby v oboru oční optiky a optometrie.

Potřebujete změřit zrak, zhotovit špičkové multifokální brýle anebo se jen poradit ohledně brýlí?

Přijďte k nám do optiky a rádi Vám pomůžeme Váš problém vyřešit.

Jsme tady pro Vás a záleží nám, abyste od nás odešli spokojeni.

Měření zraku

Jak probíhá měření zraku v naší optice?

Máte-li potíže s viděním, můžete se objednat na měření zraku k naší optometristce, která se specializuje na korekci očních vad a také Vám pomůže s výběrem vhodných kontaktních čoček a jejich aplikací. Optometristka nevyšetřuje děti do 15 let.

 • Objednat se můžete  do Jablunkova a Českého Těšína a to buď telefonicky (tel. 737 796 471) nebo osobně na kterékoli naší pobočce. Čekací doba na vyšetření zpravidla nepřesahuje 7 dní.
 • Před vyšetřením proběhne úvodní rozhovor ohledně Vašich potíží nebo potřeb.
 • Optometristka provede objektivní měření Vašeho zraku na počítačovém přístroji autorefraktokeratometru a zkontroluje Váš nitrooční tlak na dalším přístroji – tonometru. Druhé měření je hlavně preventivní a může včas odhalit nebezpečné oční onemocnění – zelený zákal (glaukom), u kterého je důležité zahájit léčbu co nejdříve. Optometrista Vám v případě vyššího nitroočního tlaku doporučí návštěvu u očního lékaře – oftalmologa.
 • Následně proběhne velmi pečlivé změření Vaší subjektivní refrakce, optometrista stanoví Vaši skutečnou oční vadu na základě zkušebních testů a určí přesné dioptrie na požadovanou vzdálenost (do dálky, do blízka, na střední vzdálenost).
 • Naměřené dioptrie si Zákazník vyzkouší ve zkušební obrubě, např. při chůzi v prodejně, při pohledu z okna.
 • Zákazníkovi budou doporučeny vhodné brýlové nebo kontaktní čočky s ohledem na jeho individuální potřeby
 • Vyšetření trvá od 30 do 60 min.

Optometrie

Optometrie

Vyšetření zraku provádí diplomovaná optometristka Bc. Soňa Bocková, která se specializuje na korekci očních vad a terapii poruch binokulárního vidění. Délka vyšetření je cca 30 - 45 min. Cena měření zraku bez nákupu brýlí je 500 Kč a při nákupu brýlí nebo výměně brýlových čoček je 100 Kč. Objednat se můžete do Českého Těšína nebo Jablunkova na tel. 737 796 471. Optometrie je nestátní zdravotnické zařízení, optometrista nevyšetřuje děti do 15 let.

Kontaktologie

Kontaktologie

Vyšetření zraku s ohledem na výběr kontaktních čoček a zaučení při jejich aplikaci provádí specjalista kontaktolog Bc. Soňa Bocková. Po prvním úspěšném zaučení při aplikaci KČ obdrží zákazník startovací sadu (kontaktní čočky + roztok) a po 7-14 dnech příjde na kontrolu. Délka vyšetření je cca 60 min. Cena měření zraku a zaučení při první aplikaci kontaktních čoček: 800 Kč. Objednat se můžete do Českého Těšína a do Jablunkova na tel.737 796 471.

Optometrista vs.
oční lékař (oftalmolog)

Rozdíl mezi měřením zraku u optometristy a u očního lékaře je hlavně v délce času celého vyšetření. Optometrista dokáže určit Vaše dioptrické hodnoty velmi přesně s přihlédnutím na Vaše subjektivní pocity a potřeby. Pokud máte v plánu si pořídit kvalitní brýlové čočky (např. multifokální nebo kancelářské), je precizní měření zraku opravdu namístě. Během měření zraku provede náš optometrista také diagnostické vyšetření a v případě odhalení nemoci očí Vás doporučí k očnímu lékaři.

Preventivní vyšetření

Preventivní vyšetření

Pokud se objednáte k naší optometristce na měření zraku, budete zároveň preventivně vyšetřeni na počítačovém přístroji tonometru, který určí Váš nitrooční tlak. V případě zvýšeného nitroočního tlaku Vám bude doporučeno navštívit očního lékaře, aby vyhodnotil rizika spojená se vznikem glaukomu (zeleného zákalu) nebo jiných onemocnění oka.

Brýlové čočky

3D měření čoček

3D měření čoček

Pokud si u nás vyberete kvalitní brýlové čočky (např. multifokální nebo kancelářské), naměříme Vám všechny klíčové údaje potřebné k perfektnímu zábrusu v 3D videocentračním přístroji Rodenstock ImpressionIST®. Na přístroji jsou 2 pohyblivé kamery, které pořídí snímky vašeho obličeje z různých úhlů v kombinaci s konkrétními obrubami. Snímky s přesnými parametry budou následně počítačově vyhodnoceny a umožní optimální zábrus čoček do vybrané brýlové obruby. Výsledkem bude vysoká kvalita vidění a dokonalá estetika.

Jaké brýlové čočky zvolit?

Nabízíme brýlové čočky od renomované německé firmy Rodenstock a špičkového českého výrobce Optika Čivice. Na vyžádání Vám ochotně nabídneme i čočky od jiných výrobců.

Podrobné informace ohledně typů čoček a jejich kvalitě získáte v našich prodejnách.

Pokud potřebujete individuální přístup a dostatek času na výběr brýlových čoček, domluvte se s námi na osobní konzultaci a my Vám rádi poskytneme veškeré informace. Samozřejmostí je také odborná pomoc s volbou brýlové obruby.

Potřebujete osobní konzultaci na konkrétní den a hodinu? Domluvte se s námi na tel. 777 772 199. Těšíme se na Vás!

Multifokální brýle

Multifokální brýle

Jsou nazývané také progresívní brýlové čočky a umožňují vidění na všechny vzdálenosti - do dálky (řízení auta, TV), na střední vzdálenost (PC) a do blízka (čtení). Díky speciální konstrukci multifokálních čoček můžete nosit jen jedny brýle po celý den anižbyste je u různých činností střídali. Tento typ čoček je ideální řešení ve chvíli, kdy dospějete do středního věku a potřebujete očím s viděním pomoci.

brýle na počítač

Brýle na počítač

Jsou vhodné do kanceláře nebo pro home office. Umožňují uvolněné držení hlavy a těla díky optimálním rozsahům vidění. Pracovní brýle mohou být užitečné i mimo kancelář při všech aktivitách vyžadujících zaostřování na blízké vzdálenosti (čtení hudební not, ruční práce atd.).

brýle na čtení nebo

brýle do dálky

Brýle na čtení a brýle do dálky

Tyto jednoohniskové čočky zajistí ostré vidění na jednu vzdálenost - do dálky nebo do blízka. Díky povrchovým úpravám mohou mít Vaše čočky vyšší trvanlivost, perfektní antireflexní vlastnosti, mohou se snadněji čistit a poskytovat Vašim očím lepší ochranu před potenciálně škodlivým světlem.

brýle na sport

Brýle na sport

Kvalitní sportovní brýle jsou vhodné pro každého (s dioptriemi nebo bez), kdo chce vést aktivní život a přitom si chce chránit své oči. Nezáleží na tom, zda sportujete v hale, či venku – sportovní brýle se vyrovnají s jakoukoli výzvou. Stačí si sportovní brýle nechat přizpůsobit svým potřebám a dioptriím.

brýle pro řidiče

Brýle pro řidiče

Jaké jsou nejlepší brýle pro řízení? Nabízí se mnoho variant řešení jak pro jednoohniskové brýle na dálku tak pro multifokální brýle na všechny vzdálenosti. Ostré vidění Vám zajistí speciální povrchové úpravy eliminující nežádoucí odlesky na čočkách i vhodně zvolené složení a probarvení brýlových čoček, které Vaše oči ochrání před sluncem nebo světly protijedoucích aut.

sluneční brýle

Sluneční brýle

V podstatě jakákoliv brýlová čočka může mít zabudovanou ochranu proti slunečním paprskům. Zvolit si můžete čočky s konkrétní intenzitou zabarvení vybrané barvy nebo samozabarvovací čočky, které jsou v místnosti čiré a venku se zbarvují podle intenzity slunečního záření. Důležitou roli u slunečních brýlí hraje kompletní ochrana před UV zářením a polarizační filtr, který zvyšuje vnímání kontrastů.

Brýlové obruby

Dioptrické obruby

Jaké značky u nás najdete?

Solano---Anne Marii---Rodenstock---Porsche Design---Etnia Barcelona---Blackfin---Brendel---Humphrey's---Bovélo---Marc O'Polo---Jisco---Bellinger---Jean Reno---Stepper---Minima---Alpine---Converse---Roger---Woodys---Pull & Bear---William Morris---V.Design---New Balance---Ziggy---Fresh---Von Bogen---ZWO---Visible---Contour---Okula---Joshi---Titanflex---Jaguar---Visitec---Jos.Eschenbach---Carisma---Avalanche---Yana---Pascalle---Bulget---Golfstar---C-zone---Marie Claire---Comma,---Lamarca---Festina---Ted Baker---Kübik---a mnoho dalších

Dioptrické obruby s klipem

Klipové brýle

Nabízíme praktické klipové brýle značky Solano a Jens Hagen v kovovém nebo plastovém provedení a také speciální řadu Solano Eco Performance, což je ekologická kolekce klipových brýlí vyrobena z materiálu organického původu Rilsan® Clear. Některé modely obsahují sadu různých klipů - např. se zrcadlovou úpravou, se žlutým filtrem nebo s ochranou proti modrému světlu počítače.

Brýle Solano

V našich prodejnách najdete obrovský výběr brýlových obrub renomovaných výrobců ve všech cenových kategoriích.  Pro nejmladší zákazníky máme připraven pestrý výběr dětských a junior obrub.

Naší doménou jsou sluneční a klipové brýle od exkluzivní značky Solano, které nabízíme již řadu let ke spokojenosti našich zákazníků. Z této značky máme také široký výběr dioptických brýlových obrouček.

Sluneční brýle s UV ochranou a polarizací

Sluneční brýle Solano, Anne Marii a Polar Vision

Máme v nabídce sluneční brýle špičkové kvality s ochranou proti UV záření a s polarizačním filtrem, který zachycuje nepříjemné odlesky např. z mokré vozovky nebo z hladiny vody, a tudíž umožňuje lepší kontrastní vidění. Tyto značkové sluneční brýle nabízíme už mnoho let ke spokojenosti našich zákazníků.

Opravy Brýlí

nejčastější opravy

Jaké opravy provádíme nejčastěji?

výměnu nosních sedýlek, šroubků, stranic, koncovek --- vyrovnání brýlové obruby --- natažení nového silonku do drážky u poloobrub --- letování kovových brýlí stříbrnou pájkou v dílně nebo letování u specializované partnerské firmy --- vrtání --- lepení --- barvení --- přebrus čoček do jiných obrouček --- čištění utrazvukem

Opravy na počkání nebo na objednání

Víme, jak důležité jsou pro Vás Vaše brýle, proto Vám rádi pomůžeme s jejich údržbou nebo opravou. Pokud se Vaše brýle dají ještě zachránit, provedeme veškeré opravy vlastnoručně v naší dílně. Máme k dispozici moderní přístrojové vybavení, velký výběr náhradních dílů a především dlouholetou zkušenost s opravami brýlí. V případě, že Vaše obroučky už nelze opravit, můžeme alespoň zachovat Vaše brýlové čočky a přebrousit je do nových brýlí.

Brýle většinou opravujeme do 1-2 dní, po předchozí domluvě jsme schopni provést opravy i na počkání do 10-60 min. v závislosti na obtížnosti opravy.

Doplňky

základní vybavení

v péči o brýle

Základní vybavení v péči o brýle

Bez čeho se neobejdete při čištění brýlí je hadřík z mikrovlákna, který spolehlivě odstraní nečistoty z povrchu brýlových čoček. Dalším šikovným pomocníkem je čistící přípravek s nano technologií s čistícím, antikondenzačním a antistatickým účinkem. Velmi praktický je také anti-fog gel, což je prostředek proti zamlžování brýlových čoček.

Jak se starat o brýle

 • brýlové čočky pravidelně čištěte hadříkem z mikrovlákna a používejte speciální čistící prostředek, který odpuzuje prach a nečistoty
 • nevystavujte brýlové čočky s antireflexní úpravou vysokým teplotám (palubní deska auta, horký vzduch z el.trouby…), aby vám nepopraskala povrchová vrstva
 • nepokládejte brýle čočkami dolů, aby se vám skla nepoškrábaly
 • sundávejte brýle oběma rukama, aby nedošlo k nedeformaci stranic
 • ukládejte své brýle do pevného pouzdra
 • pokud to vaše brýle vyžadují, nechejte si je vyčistit v ultrazvukové čističce v oční optice

Doplňky pro děti

Doplňky pro děti

barevné hadříky z mikrovlákna----barevná pouzdra---silikonové gumičky---stoppery---látkové barevné okluzory---samolepící okluzory

optické pomůcky

Optické pomůcky

lupy čtenářské a kapesní, s LED osvětlením nebo bez osvětlení---fresnelovy lupy---hodinářské lupy---vyšívací lupy---ochranné brýle---speciální brýle na líčení

designové doplňky

Designové doplňky

šňůrky na brýle s uchycením na gumičku nebo uzlík---kovové řetízky na brýle---plastové designové řetízky na brýle---perlony---elegantní kožená pouzdra a velký výběr barevných pouzder dámských i pánských

Kontaktní čočky

Firma Bausch+Lomb

Firma Bausch+Lomb

je jednou z nejznámějších a nejuznávanějších farmaceutických společností na světě a nabízí nejširší a nejkvalitnější řady přípravků pro péči o zdraví očí včetně kontaktních čoček a roztoků.

Co je důležité při aplikaci kontaktních čoček

 • dodržovat hygienu rukou
 • ličení provádět po aplikaci KČ
 • odlíčení provádět po vyndání KČ
 • nepotápět se s KČ
 • při pocitu suchosti v oku používat speciální oční kapky
 • na noc je třeba KČ vyndat, aby se zamezilo zdravotním komplikacím v okolí oka

Základní vybavení v péči o kontaktní čočky

Základní vybavení v péči o kontaktní čočky

pouzdro na kontaktní čočky--- roztok na kontaktní čočky---oční kapky